Dwa polskie miasta w czołówce międzynarodowego rynku spotkań
Warszawa jest na 23, a Kraków na 54 miejscu (na 406) w światowym rankingu najatrakcyjniejszych miast do organizacji spotkań. Polski rynek spotkań to przede wszystkim właśnie te dwa miasta, ale również Katowice, Poznań, Wrocław i Łó
Warszawa jest na 23, a Kraków na 54 miejscu (na 406) w światowym rankingu najatrakcyjniejszych miast do organizacji spotkań. Polski rynek spotkań to przede wszystkim właśnie te dwa miasta, ale również Katowice, Poznań, Wrocław i Łódź. Kraków w porównaniu do tych miast jest wyjątkowy, bo nie podlega wyraźnej sezonowości.
Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów, polski rynek spotkań rozwija się dynamicznie: w 2017 r. wzrósł o 11 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego.
- Statystyczny event w Polsce trwa półtora dnia, zapraszanych jest 100 osób, organizowany jest przez korporację z województwa mazowieckiego - mówi w rozmowie z MarketNews24 Katarzyna Niezgoda, Director of Business Development, Vienna House Poland.
Polski Rynek spotkań jest dwusezonowy. Wydarzenia w większości odbywają się w okresach marzec-czerwiec i wrzesień-listopad, jednak nie dotyczy to Krakowa, w którym nie ma sezonowości. Kraków to również “miasto kongresów”, których większość odbywa się właśnie w tym mieście.
- Dynamika rozwoju polskiego rynku spotkań ma swoje jasne i ciemne strony - komentuje dyrektor Katarzyna Niezgoda. – Z punktu widzenia hotelarza to, że rynek rośnie i coraz szybciej się nasyca, oznacza również coraz większą konkurencję i coraz większe oczekiwania organizatorów eventów.