Jak zmienia się biznesowa Warszawa?
Służewiec Przemysłowy już od początku lat 90-tych był bardzo dynamicznie rozwijającą się częścią miasta. Tu powstawały pierwsze biurowce i tzw. parki biurowe. Teraz warszawski Mordor znów się zmienia.
- To był efekt kuli śnieżnej. Wszyscy chcieli budować w miejscu, które przyniosło zyski pierwszym inwestorom – mówi w rozmowie z MarketNews24.pl Marcin Sadowki z pracowni JEMS Architekci, która zaprojektowała Platinium Business Park przy Domaniewskiej oraz nowo otwarty hotel Vienna House Mokotow Warsaw przy ul. Postępu. – Teraz jakość przestrzeni, jakość architektury dla wielu inwestorów, jak i użytkowników jest coraz ważniejsza. Jest wiele miejsc na Służewcu, które zaczynają wyglądać jak normalne miasto. Ta dzielnica przechodzi bardzo pozytywne przeobrażenia, odchodzi od monokultury biurowej.
Przykładem jest hotel Vienna House Mokotow Warsaw, który również architektonicznie wyróżnia się spośród otaczającej zabudowy. Siedmiokondygnacyjny prostopadłościan hotelu wraz z bliźniaczą budowlą utworzy pierzeję ulicy. Kompleks będzie obejmował również dwa niższe, czterokondygnacyjne budowle, z kaskadowymi uskokami w bryle, układającymi się w przestronne tarasy.
- Architektura tego budynku nawiązuje do Służewca Przemysłowego, do historii i tradycji tego miejsca – dodaje Ewa Kozieł-Jurowska z JEMS Architekci. - Budynek skonstruowany z powtarzalnych betonowych ram reprezentuje brutalizm w architekturze i jest to jedyny taki hotel w Warszawie. Betonowe i stalowe elementy tworzą industrialny wystrój. Łączą się z ocieplającą wnętrza bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu, które stwarzają uczucie przebywania na zewnątrz.
W hotelu Vienna House Mokotow Warsaw znajdą się 164 pokoje, przestronne sale konferencyjne, strefa fitness oraz obszerne lobby połączone ze strefą barową i restauracyjną.