Co dalej z kursem franka szwajcarskiego
W sierpniu kurs franka szwajcarskiego osłabiał się wobec złotego, sprzyjały temu czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Druga połowa miesiąca powinna mijać pod znakiem stabilizacji
W sierpniu kurs franka szwajcarskiego osłabiał się wobec złotego, sprzyjały temu czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Druga połowa miesiąca powinna mijać pod znakiem stabilizacji.
Czynniki zewnętrzne, które miały wpływ na osłabienie franka, to wiadomości z USA nt. rynku pracy i obniżenie stóp procentowych przez Bank Anglii. 3,90 zł za franka to poziom aprecjacji polskiej waluty, który może się utrzymać.
Obniżce sprzyjały też czynniki wewnętrzne, rynki finansowe dobrze przyjęły prezydencki projekt ustawy dla frankowiczów, który ogranicza się do spreadów, a jego skutki dla gospodarki powinny być znacznie skromniejsze niż miałoby to wynikać z obietnic z kampanii wyborczej. Frankowicze zyskali więc na sierpniowej obniżce kursu franka.
W drugiej połowie sierpnia kurs franka wobec złotego powinien się stabilizować. Mówi o tym w rozmowie z MarketNews24 Robert Galoch z Rkantor.