Prokuratura w teatrze. I co dalej?
Nie tylko Konstytucja chroni w Polsce zarówno wolność sumienia i wyznania, jak i wolność słowa oraz wypowiedzi artystycznej. Pomimo tego, że warszawska prokuratura podjęła działania wobec teatru, który wystawił "Klątwę", znana kancelaria
Nie tylko Konstytucja chroni w Polsce zarówno wolność sumienia i wyznania, jak i wolność słowa oraz wypowiedzi artystycznej. Pomimo tego, że warszawska prokuratura podjęła działania wobec teatru, który wystawił "Klątwę", znana kancelaria prawnicza nie ma wątpliwości, kto postępuje zgodnie z prawem.
- Dyrekcja Teatru Powszechnego dopełniła wszystkich wymogów prawnych, informując zarówno o treści spektaklu, jak i dostępności ze względu na wiek widzów - mówi w rozmowie z MarketNews24 mec.Konrad Orlik z kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy (KZP).
Jest to ocena jednej z największych kancelarii prawniczych działających w Polsce. KZP została nominowana do tytułu „Kancelaria Roku: Europa Środkowa” przyznawanego przez najbardziej prestiżowy międzynarodowy magazyn prawny „The Lawyer”, w organizowanym corocznie konkursie „The European Awards”.
Prokuratura Warszawa-Praga wszczęła wprawdzie postępowanie przeciw Teatrowi Powszechnemu, co jednak prawnik z KZP komentuje tak:
-Wolność sumienia i wyznania powinna być tak samo chroniona, jak wolność słowa i wypowiedzi artystycznej.