Newsy Dla wydawców O nas Współpraca/Oferta Newsletter Regulamin Rejestracja Zaloguj się
Kategorie
Gospodarka
Kraj Unia Europejska Świat
Edukacja Energetyka Finanse
Finanse osobiste Wyniki Finansowe
Firma Handel Manager Media i Marketing Medycyna Motoryzacja Nieruchomości i Budownictwo Podatki Prawo Przemysł Rolnictwo Teleinformatyka
Hardware Telefonia
Transport Turystyka Żywność Kultura i Rozrywka Sport i rekreacja Zdrowie i Uroda Infografiki Materiały prasowe
InwestycjeZagraniczne.com StrefyNieruchomości.pl

Nowe zasady delegowania pracowników do innych państw

pobierz video
27.08.2020

Zmiana zasad delegowania spowoduje zwiększenie kosztów dla wielu polskich przedsiębiorców wysyłających pracowników do innych państw członkowskich UE.

Unijna dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/957 z dnia 28 czerwca 2018 r. zmienia dotychczasowe zasady delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Dyrektywa powinna zostać transponowana do prawa krajowego do 30 lipca 2020 r.

Polska ustawa zmieniająca ustawę o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług została opublikowana w Dzienniku Ustaw 20 sierpnia i wejdzie w życie 4 września 2020 r. Oznacza to, że przedsiębiorcy delegujący pracowników na terytorium RP będą musieli zastosować nowe zasady delegowania od 4 września.

Nowelizacja wprowadza następujące zmiany:

*maksymalny okres delegowania,

*możliwość przedłużenia delegowania do 18 miesięcy,

*modyfikacja minimalnych warunków zatrudnienia,

*rozszerzenie gwarantowanego poziomu minimalnych warunków pracy i płacy przy przekroczeniu maksymalnych okresów delegowania,

*zasadę sumowania okresów delegowania,

*nowe uprawniania dla Państwowej Inspekcji Pracy.

- Zmiany zasad delegowania obejmują całą Unię, co oznacza, że będą dotyczyć zarówno pracowników delegowanych do pracy na terytorium RP, jak i pracowników delegowanych do pracy w innych państwach członkowskich UE – mówi w rozmowie z MarketNews24 Marta Kozak-Maśnicka, associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. - Jednak nie wszystkie państwa członkowskie transponowały już unijną dyrektywę do prawa krajowego. Dlatego pracodawcy powinni sprawdzić czy dyrektywa została implementowana w tych krajach, do których delegują swoich pracowników.

Zmiana zasad delegowania może spowodować zwiększenie kosztów dla polskich przedsiębiorców delegujących pracowników do innych państw członkowskich UE.

Nowelizacja nie ma zastosowania do przewozów kabotażowych, zaś do transportu międzynarodowego ustawy o delegowaniu pracowników nie stosuje się.

Załóż konto
Aby móc w pełni korzystać z naszego serwisu należy się zarejestrować.
rejestracja
Nawigacja
Newsy Dla wydawców O nas Współpraca/Oferta Newsletter Regulamin Polityka Prywatności Polityka Cookies
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany przez nas tylko o najważniejszych informacjach zapisz się do naszego newslettera już teraz
zapisz się
Kontakt

VideoTarget Sp. z o.o.
ul. Prosta 70
00-838 Warszawa
NIP: 521 371 76 87
 
redakcja@marketnews24.pl